آزمونهای روانشناسی

1 - پرسشنامه بررسی اختلال کمبود توجه و بیش فعالی در نوجوانان

چهارشنبه 15/6/1391 , بازدید : 2459

این پرسشنامه به منظور بررسی اختلال بیش فعالی و کم توجه در نوجوانان طراحی شده است. این پرسشنامه 11 سوال داشته و توجه و تمرکز را در حوزه مسائل تحصیلی نیز مورد بررسی قرارمیدهد. هر عبارت را به دقت بخوانید و مشخص کنید طی یک ماه گذشته این مشکلات چقدر برای شما پیش آمده است. گزینه مناسب را با زدن علامت مشخص کنید.

2 - پرسشنامه بررسی اختلال بیش فعالی/کمبود توجه در بزرگسالان (وِندِر/اوتا)

چهارشنبه 15/6/1391 , بازدید : 2408

درباره آزمون:
پرسشنامه وندر/اوتا برای ارزیابی اختلال بیش فعالی/کمبود توجه در بزرگسالان مورد استفاده قرار می گیرد. این پرسشنامه شامل 61 سوال بوده که رفتارهای دوران کودکی فرد را مورد بررسی قرار میدهد، از این مجموعه 25 سوال برای تشخیص اختلال بیش فعالی وجود دارد. هر سوال را به دقت مطالعه کرده و بهترین گزینه را برای توصیف رفتار خود انتخاب کنید.

3 - پرسشنامه بررسی اختلال نقص توجه در بزرگسالان(WHO-ADD)

چهارشنبه 15/6/1391 , بازدید : 1339

پرسشنامه غربالگری بی توجهی در بزرگسالان، ابزاری کوتاه و مختصر است که کمک می کند بتوانیم بزرگسالان مبتلا به اختلال نقص توجه را مورد ارزیابی قراردهیم. سوالات را به دقت مطالعه نموده و بهتری گزینه را برای توصیف رفتار خود انتخاب کنید.

4 - پرسشنامه بررسی اختلال بیش فعالی/ کمبود توجه در بزرگسالان (ASRS)

چهارشنبه 15/6/1391 , بازدید : 1208

این آزمون به منظور بررسی علائم بیش فعالی، کمبود توجه و مشکلات شناختی در بزرگسالان طراحی شده است. خواهشمند است هر سوال را با دقت مطالعه نموده و بهترین پاسخ را ارائه نمایید.

5 - پرسشنامه سنجش اختلال ADHD در کودکان و نوجوانان- نسخه والدین(NICHQ)

چهارشنبه 15/6/1391 , بازدید : 2533

موسسه بین المللی مراقبت از کودکان و آکادمی پزشکی کودکانِ آمریکا، در دانشگاه وندربیت اقدام به طراحی مجموعه ای از ابزارها برای ارزیابی کودکان مبتلا به اختلال کمبود توجه/ بیش فعالی، نموده است. اولین مجموعه از این ابزارها نسخه گزارش دهی والدین است، که قادر است 55 نشانهِ اختلال کمبود توجه/ بیش فعالی و اختلال در عملکرد تحصیلی را مورد ارزیابی قرار دهد. این آزمون شامل 47 سوال برای ارزیابی علائم و 8 سوال برای ارزیابی عملکرد تحصیلی و ارتباطی فرد می باشد.
والدین محترم لطفا به سوالات زیر در ارتباط با فرزندتان در طول 6 ماهه اخیر پاسخ دهید. لطفا به همه سوالات پاسخ دهید.

6 - پرسشنامه سنجش اختلال ADHD در کودکان و نوجوانان- نسخه معلمان (NICHQ)

چهارشنبه 15/6/1391 , بازدید : 1968

موسسه بین المللی مراقبت از کودکان و آکادمی پزشکی کودکان آمریکا، در دانشگاه وندربیت اقدام به طراحی مجموعه ای از ابزارها برای ارزیابی کودکان مبتلا به اختلال کمبود توجه/ بیش فعالی، نموده است. سومین مقیاس از این مجموعه نسخه گزارش دهی معلمان است. این مقیاس، 43 سوال داشته که 35 سوال به بررسی علائم ADHD و 8 سوال به بررسی عملکرد فرد در مدرسه می پردازد(3 سوال عملکرد تحصیلی و 5 سوال رفتار کودک در مدرسه).
معلم گرامی لطفا به سوالات زیر در ارتباط با دانش آموز در طول 6 ماهه اخیر پاسخ دهید.لطفا به همه سوالات پاسخ دهید.

ورود اعضاء